Ö. Faruk Hamurcu
Siyasetin kodları yeniden yazılırken
Murat Metiner
SÖZÜN BİTTİĞİ YER
Mustafa Duran
MAMUR’UN HURMA ISRARI ANLAMSIZ
Fahri TOKAY
EMANETE RİAYET
Burcu GÜVEN
Oyunu Neden Bu Kadar Bozuyorsunuz ?
KIZILIRMAK 2023'DEN ÖNCE GEÇER

KIZILIRMAK 2023'DEN ÖNCE GEÇER

Tarih 17-Mart-2011, 12:23 Editör

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Medyanet'te yayınlanan Basın Kulübü programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Medyanet’te yayınlanan Basın Kulübü programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Yıldız, Kayseri için Rüya Proje olarak, uçuk proje  olarak bilinen Kızılırmak'ın Kayseri'den geçirilmesi projesinin 2023 yılından önce hayata geçeceğini müjdeledi.

 

‘UÇUK PROJE KADEME ATLADI, MAKYAJ PROJE OLDU’ 2023 YILINDAN ÖNCE HAYATA GEÇECEK

 

            Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Kayseri’nin uçuk projesi olarak ta bilinen Kanal Projesi hakkında da bilgiler verdi. Başkan Yıldız, Devlet Demir Yolları’nın taşınmasıyla o alanda bir su hareketi projemiz var dedi. Yıldız açıklamsında şu görüşlere yer verdi, ‘Biz proje olarak hazırlattık. Bir kusur yok, çokta güzel bir proje oldu. Uygulanmaya hazır bir proje var elimizde, ancak bu şehrin diğer ihtiyaçlarından sonra hayata geçecek bir proje’. Başkan yıldız Uçuk Proje olarak bilinen kanal projesinin 2023 yılına kalmadan hayata geçirilebileceğini sözlerine ekledi.  Biz bu projeyi 8 yıl önce yaptırdık diyen Yıldız, bu projeye o dönemlerde Uçuk Proje diyorduk, şimdilerde ise bir kademe atlayarak ‘Makyaj Proje’ haline geldi dedi. 

 

            DENİZ KENARINDA PROGRAM

 

            Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Medyanet’te yayınlanan ‘Basın Kulübü’ programına konuk oldu. Kayseri Marina Tesisleri’nde, adeta denizi anımsatan Yamula Barajı kıyısında gerçekleştirilen programda Başkan Yıldız, Medyanet Grup Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Yerli, Kayseri Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Uğurlu, Anadolu Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Sena Kösedağ ve misafir gazeteci olarak Basın Kulübü’ne katılan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya’nın sorularını yanıtladı.

 

            Başkan Yıldız program boyunca Devlet Demir Yolları’nın taşınması projesi başta olmak üzere Kocasinan bölgesinde gerçekleştirilecek olan projeler hakkında bilgiler verdi. Yıldız, yaklaşan milletvekilliği seçimleriyle ilgili düşüncelerini de açıkladı.

 

‘ÖZHASEKİ’NİN GÖNLÜ ANKARA’YA GİTMEK İSTEMİYORDU’

 

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin milletvekili aday adayı olmamasını da değerlendirdi. ‘Son bir hafta içerisinde Başkan Özhaseki’nin Aklı ile gönlü arasında bir çelişki meydana geldi’ diyen Yıldız, ‘Özhaseki’nin gönlü, Ankara’ya gitmek istemiyordu ve bu sebepten dolayı gönlünün sesini dinledi’ diye konuştu. Başkan Yıldız, ‘Özhaseki Başkan gönlü ile hareket etti, aklı ile hareket etseydi Ankara’ya giderdi’ ifadelerini kullandı.

 

‘HERKES GİDECEK GÖZÜYLE BAKTI, BEN HARİÇ’

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkan Özhaseki’ye ‘Ankara’ya gel’ dediğini söyleyen Başkan Yıldız, herkes Başkan Özhaseki’ye Ankara’ya gidecek kanaatiyle baktı, ancak ben hariç diye konuştu.

 

ÖZHASEKİ ANKARA’YA GİTSEYDİ YERİNE KİM GELECEKTİ?

 

Başkan Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin Ankara’ya gitmesi durumunda, yerine kim gelecek ti sorusunu da cevapladı. Başkan Yıldız, Özhaseki’nin Ankara’ya gitmesi durumunda Büyükşehir Meclisi’nin ve partinin genel kanaatinin kendisinin Büyükşehir Belediye Başkanı olması yönünde olduğunu, ancak kendi kanaatinin ise farklı olduğunu söyledi. Başkan Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin Ankara’ya gitmesi durumunda gençlerden birisinin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlenmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi. Başkan Yıldız, 1998 yılında da Şükrü Karatepe’den boşalan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna kendisinin önerildiğini ancak, kendisinin de Mehmet Özhaseki’yi önerdiğini sözlerine ekledi.

 

‘GELİN ALMAYA GELDİK DEDİLER, GELİNİ ALAMAZSINIZ DEDİM’

 

Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin basın toplantısı yaptığı ve kararını açıkladığı o anları da anlattı. Toplantıya Ak Parti Gençlik Kolları üyelerinin de geldiğini söyleyen Yıldız, ‘Arkadaşlar bana, gelin almaya geldiklerini söylediler’ dedi. Tabi gençler basın toplantısında Başkan Özhaseki’nin istifa edeceklerini düşünüyorlardı. Bende ‘Alamazsınız bu gelini dedim ve benim dediğim oldu’ ifadelerini kullandı.

 

‘ÖZHASEKİ GÖNLÜYLE HAREKET ETTİ, AKLI İLE HAREKET ETSEYDİ ANKARA’YA GİDERDİ’

 

Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin almış olduğu karar ‘Gönlünü ve kafasını rahat ettirmiştir’ diye konuştu. Yıldız, Şehrin çoğunluğu Başkan Özhaseki’nin Ankara’ya gideceğini düşünüyordu, ancak ben hariç dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin gönlü ile hareket ettiğinin altını çizen Başkan Yıldız, ‘Eğer Özhaseki Başkan aklı ile hareket etseydi, Ankara’ya giderdi’ dedi. Yıldız, Kayserililerinde çoğunluğunun Başkan Özhaseki’nin Ankara’ya gitmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. Başkan Yıldız, ‘Sonuçta bu bir tercih meselesiydi’ Başkan Özhaseki’nin de tercihini gitmeme yönünde kullandığını belirtti.

 

‘7-1-1 GİBİ ANCAK BAZI ALTERNATİFLER DÜŞÜNÜLÜRSE 9-0 OLABİLİR’

 

 

Basın Kulübü’nde konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan referandum öncesi yaptırdıkları anketle, bugün arasında pek farkın olmadığını söyledi.  Başkan Yıldız, o bir referandumdu, ancak seçim atmosferine sokuldu dedi. Yıldız,  2007 yılında yapılan milletvekilliği seçimlerindeki oranların Kayseri’de bu günde muhafaza edildiğini söyledi. Yüzde 65 - 66 oranlarında Ak Parti çıkıyor diyen Yıldız, diğer partilerde o günki oranları ne ise, o çıkıyor dedi. Bu tabloya göre milletvekilliği dağılımının 7-1-1 gibi görüldüğünü söyleyen Başkan Yıldız, ancak bir takım alternatiflerde düşünülerek 9-0 olabilir diye konuştu.

 

‘KAYSERİ VASIFLI VEKİLLER İSTER’

 

Kayseri’den milletvekili olacak kişiler Kayseri’yi, temsil edebilecek konumda olmalı diyen Yıldız, milletvekili olacak kişiler yalnızca milletvekilliği yapmalı, başka işlerle iştikal etmemeliler diye konuştu. Yıldız, Kayserili hemşehrilerimiz kendilerini temsil edecek olan vekillerin, vasıflı olması isterler dedi.

 

‘BİR VEYA BİRDEN FAZLA BAYAN ADAY OLABİLİR’

 

Bayanların siyasette bulunması gerektiğini sözlerine ekleyen Başkan Yıldız, Ak Parti’den bir veya birden fazla bayan adayın milletvekilliği aday listesinde bulunabileceği söyledi.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HABER

Selçuklu Müzesi'nde Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

Selçuklu Müzesi'nde Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı Selçuklu medeniyetine ait tarihi eserlerin yanı sıra şaşırtıcı dijital uygulamaları ile büyük ilgi görmesi beklenen...

AK Parti Kayseri İl Yönetimi, Mazlumder'i Ziyaret Etti

AK Parti Kayseri İl Yönetimi, Mazlumder'i Ziyaret Etti AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz ve beraberindekilerle, Mazlumder'i ziyaret etti.

MEDYANET

Serhat KARAOSMANOĞLU

KÜNYE

Medyanet Basın Yayın Radyo Televizyon ve Yapımcılık A.Ş. Adına Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni :
Ömer Faruk HAMURCU
 
Genel Koordinatör:
Serhat KARAOSMANOĞLU
 
Yazı İşleri Müdürü :
Mustafa DURAN
 
Web Editörü:
Sibel KARAOSMANOĞLU

Grafik Tasarım:
Engin GÜMÜŞ

KÜNYE

Medyanet Basın Yayın Radyo Televizyon ve Yapımcılık A.Ş. Adına Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni : Ömer Faruk HAMURCU Genel Koordinatör : Serhat KARAOSMANOĞLU Yazı İşleri Müdürü : Mustafa DURAN Web Editörü : Sibel KARAOSMANOĞLU Grafik Tasarım : Engin GÜMÜŞ