Ö. Faruk Hamurcu
Siyasetin kodları yeniden yazılırken
Murat Metiner
SÖZÜN BİTTİĞİ YER
Mustafa Duran
MAMUR’UN HURMA ISRARI ANLAMSIZ
Fahri TOKAY
EMANETE RİAYET
Burcu GÜVEN
Oyunu Neden Bu Kadar Bozuyorsunuz ?
KAYSERİ PMYO'DA MEZUNİYET TÖRENİ

KAYSERİ PMYO'DA MEZUNİYET TÖRENİ

Tarih 07-Haziran-2011, 20:58 Editör

Kayseri Polis Meslek Yüksekokulu'ndan

Kayseri Polis Meslek Yüksekokulu'ndan (PMYO) mezun olan 258 genç polise, törenle diplomaları verildi.
     PMYO Müdürü Mustafa Şahin, Kadir Has Spor Salonu ve Kongre Merkezi'ndeki törende yaptığı konuşmada, geleneksel polis yaklaşımlarıyla suça ilişkin tüm problemlerin tespit edilmesinin ve çözülmesinin mümkün olmadığını söyledi.
     Suç işlenmesinin nedenlerinin araştırılması yanında, ön yargıdan uzak bir şekilde bilimsel veri ve yöntemler kullanılarak suçla mücadelenin yasal ve meşru sınırlar içerisinde yürütülmesi gerektiğini vurgulayan Şahin, ''Emniyet teşkilatının uygulayıcı birimleri çalışmalarına yön verecek ve hizmeti kolaylaştıracak bilimsel ve teknik çabalara ihtiyaç duymaktadırlar. Bu ihtiyacın karşılanması görevi ise hiç kuşkusuz polis eğitim kurumlarına düşmektedir. Polis eğitiminin günümüzde geldiği idari ve bilimsel seviye geleceğimiz adına ümit verici niteliktedir'' diye konuştu.
     Şahin, emniyet teşkilatı mensuplarının yakın bir geçmişte yapılan yasal düzenlemelerle askerlikte muaf tutulmasının temel polis eğitiminin daha da önemli hale gelmesine yol açtığını kaydetti.
     Genç polislere sürekli kendilerini yenilemelerini ve geliştirmelerini tavsiye eden Şahin, şöyle devam etti:
     ''Günümüzde devletlerin gelişmişlik seviyesi polisiye uygulamalarla insan hak ve özgürlüklerine gösterilen saygı ile ölçülür olmuştur. Bu bağlamda insan haklarına riayeti özümsemiş, hukukun üstünlüğüne inanan, Atatürk ilke ve inkılaplarına yürekten bağlı bağrından çıktığı milletine cansiperane ve tarafsızlık ilkesine bağlı olarak hizmet için can atan, siz değerleri genç polislerin gideceğiniz görev yerlerinizde çok büyük başarılar elde edeceğimizden asla şüphem yoktur.
     Bu millet size her zaman inandı ve güvendi. İşte bu yüzdendir ki işiniz ne kadar ağır, sorumluluğunuz ne kadar büyük olursa olsun görevinizi hakkı ile yerine getireceğinizi, emaneti hakkı ile koruyacağınızı biliyoruz, buna kalpten inanıyoruz.''
     Konuşmaların ardından dönem birincisi Adem Tiyekli'ye Vali Mevlüt Bilici, dönem ikincisi Çağday Özsoy'a AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, dönem üçüncüsü Gökhan Erdem'e de AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya diplomalarını verdi.
     Yemin töreninin ardından çeşitli spor gösterileri ile halk oyunları gösterileri sergilendi ve tören geçişi yapıldı.
     Mezun olan 258 genç polisin çeşitli illere atanmalarına rağmen seçimler nedeniyle 13 Haziran'a kadar Kayseri'de görev yapacakları öğrenildi.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HABER

Selçuklu Müzesi'nde Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

Selçuklu Müzesi'nde Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı Selçuklu medeniyetine ait tarihi eserlerin yanı sıra şaşırtıcı dijital uygulamaları ile büyük ilgi görmesi beklenen...

AK Parti Kayseri İl Yönetimi, Mazlumder'i Ziyaret Etti

AK Parti Kayseri İl Yönetimi, Mazlumder'i Ziyaret Etti AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz ve beraberindekilerle, Mazlumder'i ziyaret etti.

MEDYANET

Serhat KARAOSMANOĞLU

KÜNYE

Medyanet Basın Yayın Radyo Televizyon ve Yapımcılık A.Ş. Adına Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni :
Ömer Faruk HAMURCU
 
Genel Koordinatör:
Serhat KARAOSMANOĞLU
 
Yazı İşleri Müdürü :
Mustafa DURAN
 
Web Editörü:
Sibel KARAOSMANOĞLU

Grafik Tasarım:
Engin GÜMÜŞ

KÜNYE

Medyanet Basın Yayın Radyo Televizyon ve Yapımcılık A.Ş. Adına Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni : Ömer Faruk HAMURCU Genel Koordinatör : Serhat KARAOSMANOĞLU Yazı İşleri Müdürü : Mustafa DURAN Web Editörü : Sibel KARAOSMANOĞLU Grafik Tasarım : Engin GÜMÜŞ