Ö. Faruk Hamurcu
Siyasetin kodları yeniden yazılırken
Murat Metiner
SÖZÜN BİTTİĞİ YER
Mustafa Duran
MAMUR’UN HURMA ISRARI ANLAMSIZ
Fahri TOKAY
EMANETE RİAYET
Burcu GÜVEN
Oyunu Neden Bu Kadar Bozuyorsunuz ?
Kayseri'deki Trafik Kazası

Kayseri'deki Trafik Kazası

Tarih 02-Mayıs-2013, 18:55 Editör

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kayseri'de 8 kişinin öldüğü, 24 kişinin yaralandığı trafik kazasına ilişkin, "Hatalar zinciri var."

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kayseri'de 8 kişinin öldüğü, 24 kişinin yaralandığı trafik kazasına ilişkin, "Hatalar zinciri var. Bunlara değinecek değilim ama bir baraj inşaatının servis yolunda meydana gelen kaza. Sürücünün gitmesi gereken yoldan değil, başka bir yola girmesinden kaynaklanan bir kaza" dedi. Yıldırım, Erciyes Üniversitesince Sabancı Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Uluslararası Osmanlı Devleti'nde Nehirler Göller Sempozyumu"nda yaptığı konuşmada, dün Yahyalı'da elim bir kaza olduğunu, baraja düşen bir araçta 8 kişinin hayatını kaybettiğini anımsattı. Bu konu ile ilgili çeşitli şeyler söylendiğini ifade eden Yıldırım, "Hatalar zinciri var. Bunlara değinecek değilim ama bir baraj inşaatının servis yolunda meydana gelen bir kaza. Sürücünün gitmesi gereken yoldan değil, başka bir yola girmesinden kaynaklanan bir kaza" dedi. Yıldırım, sempozyumun çıkışında gazetecilerin kazaya ilişkin soruları üzerine de acı bir olayın meydana geldiğini belirterek, baraj gölüne düşen midibüste hayatını kaybeden 8 vatandaşa Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarına ise başsağlığı diledi. Vali Şerif Yılmaz'ın olayın yaşandığı andan itibaren tüm ekibiyle kaza yerinde olduğunu belirten Yıldırım, şunları kaydetti: "Kurtarma faaliyetlerine bizatihi Vali bey katıldı. Yaralılar, ambulanslarla ve helikopter ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Kazanın nedenleri hakkında savcılık gerekli incelemeyi yapacak. Ölümlü kazadır ama ilk alınan bilgilere göre kazanın olduğu yolun kullanılmakta olan bir yol değil, baraj inşaatı vesilesiyle açılmış bir yol olduğu ve bu yolda kazanın meydana geldiği anlaşılıyor. Araştırmalarla nedeni ortaya çıkacak." "Yolların kralı yok, kuralı var" diyen Yıldırım, "O yüzden, bütün vatandaşlarımız özellikle yaz aylarında seyahate çıkıyor, herkes memleketine tatile gidiyor. Daha itinalı olmalarını, hız sınırlarına uymalarını söylüyoruz. Biz onların sevdiklerine acı haberlerini değil, mutluluk haberlerini ulaştırmalarını bekliyoruz" ifadesini kullandı. Dün Kapuzbaşı Şelalelerine gezmeye giden öğretmenler ile ailelerini taşıyan Faruk Başavcı'nın kullandığı 50 NC 057 plakalı midibüsün, Kayseri'nin Yahyalı ilçesi yakınlarındaki Çamlıca 3 Baraj Gölü'ne düşmesi sonucu 8 kişi ölmüş, 24 kişi yaralanmıştı.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

HABER

Selçuklu Müzesi'nde Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

Selçuklu Müzesi'nde Yapım Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı Selçuklu medeniyetine ait tarihi eserlerin yanı sıra şaşırtıcı dijital uygulamaları ile büyük ilgi görmesi beklenen...

AK Parti Kayseri İl Yönetimi, Mazlumder'i Ziyaret Etti

AK Parti Kayseri İl Yönetimi, Mazlumder'i Ziyaret Etti AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz ve beraberindekilerle, Mazlumder'i ziyaret etti.

MEDYANET

Serhat KARAOSMANOĞLU

KÜNYE

Medyanet Basın Yayın Radyo Televizyon ve Yapımcılık A.Ş. Adına Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni :
Ömer Faruk HAMURCU
 
Genel Koordinatör:
Serhat KARAOSMANOĞLU
 
Yazı İşleri Müdürü :
Mustafa DURAN
 
Web Editörü:
Sibel KARAOSMANOĞLU

Grafik Tasarım:
Engin GÜMÜŞ

KÜNYE

Medyanet Basın Yayın Radyo Televizyon ve Yapımcılık A.Ş. Adına Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni : Ömer Faruk HAMURCU Genel Koordinatör : Serhat KARAOSMANOĞLU Yazı İşleri Müdürü : Mustafa DURAN Web Editörü : Sibel KARAOSMANOĞLU Grafik Tasarım : Engin GÜMÜŞ